<!-- TURBO -->
style="display:inline-block;width:200px;height:200px"
data-ad-client="ca-pub-4667959227493640"
data-ad-slot="6248938895">

regeneracja turbosprężarek, naprawa, turbo, actuator, mieszek, łożyska, wyważarka, Łask, Sieradz, Zduńska wola, Piotrków, Bełchatów, Tuszyn, Szczerców, Łódź, Pabianice, Wieluń, Poddębice, Kutno, Włocławek, Radomsko Renault, VW, BMW, VOLVO, MERCEDES, FIAT, GOLF, LAGUNA, saab, MITSUBISHI, VOLKSWAGEN, VW, MAZDA, RENAULT, SCENIC, GT1749V, VNT, KKK, GARRETT, 1544, LANCIA, volkswagen hyundai, kia, daewoo, alfa romeo, audi, isuzu, opel, mitsubishi, PERKINS, toyota, skoda

Naprawa

Nasza firma dysponuje parkiem maszynowym umożliwiającym naprawę Turbosprężarek.

Preferujemy naprawę Twojej turbosprężarki, nie wymianę na inną - dlaczego?

Po rozmontowaniu można w pewnym stopniu ocenić co było przyczyną awarii. Pozwala to w większości przypadków uniknąć powtórnej awarii. Pamiętaj! że turbosprężarka nie psuje się bez przyczyny. Wyeliminowanie niesprawności któregoś z układów wpływających na pracę turbo jest kluczowym elementem naprawy Twojego samochodu.


Najważniejszą czynnością w naprawie turbosprężarki jest jej wyważenie.

Nie daj się skusić ofertą firmy nie posiadającej wyważarek do turbosprężarek - Części serwisowe są wstępnie wyważone, ale nie doważone!! ... bez specjalistycznych maszyn nie da się właściwie naprawić turbosprężarki....

Jakość Naprawy - Części wykonane z odpowiednich materiałów.

W ostatnim czasie CHIŃSKA technologia opanowuje rynek podzespołów do naprawy turbosprężarek - części te są dużo tańsze, ale złej jakości, wykonane w sposób niechlujny i z niewłaściwych materiałów.  Proszę nie inwestować w naprawę w serwisach używających takich części. To się na pewno zemści.

Zdarza się, że klient twierdzi, że inna firma oferuje mu naprawę poważnie uszkodzonej turbosprężarki w niesamowicie korzystnej cenie... Dziwi mnie jak jest możliwe, że ta firma wykonuje naprawę za kwotę zbliżoną do kwoty jaką trzeba przeznaczyć na markowe części niezbędne do naprawy owej turbosprężarki... jak to możliwe? Tanie części z chin, które nie posiadaja parametrów porównywalnych z fabrycznymi, części używane, szlifowane, tulejowane, naprawiane u ślusarza itd.. W HFturbo przyjeliśmy standard WYMIANY CZĘŚCI NA NOWE!! Nie dokonujemy operacji naprawy obudów łożysk, talerzyków itd.. Działamy zgodnie z zasadą - nie trzyma wymiaru, zakładamy nową część! 

Dysponujemy testerem elektronicznych sterowników. Bez tego urządzenia, naprawa turbosprężarki tego typu zakończy się błędami komputera pojazdu, brakiem mocy itd..Dlaczego za TANIĄ regenerację zapłacisz 2 razy? 

Przykład klienta, który kupił turbosprężarkę na serwisie aukcyjnym.


Tulejowana obudowa łożysk. Tu powstał taki problem: Wypadła wprasowana podczas taniej naprawy tuleja. Turbosprężarka działa w bardzo dużym zakresie temperatur (-30 - +kilkaset 0C)  Wprasowana tuleja może być z innego żeliwa... co wtedy? - Jak się rozgrzeje może wypaść!


Tulejowany talerzyk. To jest element, który jest odpowiedzialny za szczelność gazową turbosprężarki. Pracuje w dużym zakresie temperatur. Co się dzieje, kiedy materiał tuleji inaczej reaguje na temperaturę niż materiał, z którego jest wykonany talerz? Każdy miał w szkole fizykę, więc szkoda czcionki na wywody.  Tak właśnie jest "tanio"

Aby zobrazować do końca sytuację - poniżej jest zdjęcie wałka wyjętego z tej właśnie turbosprężarki - brak śladów zanieczyszczonego oleju, czy braku smarowania... Co było przyczyną jej uszkodzenia? Proszę sobie samemu odpowiedzieć czy warto "tanio", czy może drożej, ale prawidłowo...Z wyżej wymienionych powodów do naprawy używamy wyłącznie sprawdzonych podzespołów angielskiej marki "Melett" . Nie używamy części: niewiadomego pochodzenia podróbek, używanych - wymontowanych ze starych TB, Tulejowanych itp.. 

Należy jednak zaznaczyć, że są takie sytuacje, w których okazuje się, że nie ma innej możliwości naprawy. Tulejowanie w takiej sytuacji jest możliwe, ale osobiście znam jeden zakład, który potrafi tego dokonać. Jeżeli jest sens - konkretnie finansowy, gdyż nowa turbosprężarka kosztuje duużo więcej niż naprawa w taki sposób,  wykonujemy również taką  usługę. Klient jest o tym poinformowany, naprawa trwa dłużej.  Klient  decyduje się na takie rozwiązanie z powodu konkretnej oszczędnosci finansowej. Uważamy, że tulejowanie w przypadku turbosprężarek do których są dostępne części zamienne nie ma sensu i niesie ze sobą niepotrzebne ryzyko. Nas na to ryzyko nie stać.Stawiamy na jakość.

Jeżeli nie ma błędów przy składaniu TB, Turbosprężarka została poddana testowi na maszynie wyważającej, przeszła próbę szczelności olejowej, jest zmontowana z części trzymających wymiary lub z nowych, jest właściwie nieprawdopodobne, by uległa ponownemu uszkodzeniu. Warunek jest jeden. USUNIĘCIE przyczyny pierwotnej awarii.

Firma Melett, z którą współpracujemy jest producentem najwyższej jakości podzespołów do turbosprężarek. Melett rozwija rozwiązania producentów TB. Turbosprężarki naprawiane w HFturbo są uzbrajane we wzmocnione łożyska oporowe. Jeżeli potrzebujesz TB do auta po Chiptuningu - zapytaj, czy nie możemy użyć części "Preformance" by wzmocnić Twoje turbo. Dotyczy to przede wszystkim łożysk oporowych, odrzutników GT15-25, K03 KP35-39, Mitsubishi TD04, w T03, T04 również pierścieni uszczelniających typu StepGap. Każda TB serii Garrett GT15-25, K03, KP jest składana na najnowszym zestawie części Melett. (Duża bieżnia łożyska oporowego)

Melett rozwija i poprawia konstrukcje niektórych typów TB. Niestety postarzanie produktu jest domeną producentów samochodów. Melett temu przeciwdziała rozwijając konstrukcje. My używamy tych części, by TB opuszczające HFturbo były lepsze od fabrycznie nowych. 

Oferujemy również usługę UpGrade-u TB. Masz taka potrzebę? Zapraszamy na konsultacje, gdyż nie wszystkie pomysły z forum internetowego się sprawdzą... Foto Garrett T03 280hp+

Po dostarczeniu Turbiny do naszej firmy, jest ona rozkładana. Poszczególne elementy są poddawane procesom mycia, piaskowania, przywracania do pierwotnego wyglądu zewnętrznego.

Oceniamy stan elementów turbosprężarki, tak by móc poinformować klienta co było prawdopodobną przyczyną awarii. Wymieniamy zużyte części, dokonujemy wstępnego wyważenia układu wirującego.

Po zmontowaniu turbosprężarki na nowych częściach, dokonujemy ostatecznego doważenia wirników Turbosprężarki.


Foto - Melett

W trakcie doważania turbina jest podłączona do systemu olejowego, który gwarantuje sprawdzenie szczelności olejowej. Tu nasza turbina jest poddawana warunkom takim jak podczas pracy w samochodzie.

Każda turbosprężarka opuszczająca naszą firmę jest doważana do osiągnięcia rezultatu 0.002 g/gmm dla normy 0,020 g/gmm  - 0,2gmm

Do każdej turbiny dołączamy protokół wyważenia końcowego, Kartę gwarancyjną, instrukcję montażu nowej / regenerowanej turbosprężarki.

Po oględzinach uszkodzonych części sugerujemy czynności , które należy koniecznie wykonać, by nasza praca, a Państwa pieniądze nie poszły na marne. (konsultacja z Państwem, lub mechanikiem)Na zakupioną lub zregenerowaną Turbinę otrzymujecie Państwo pisemną 12-miesięczną gwarancję bez limitu kilometrów.Tak jak w każdej firmie regenerującej, oraz sprzedającej nowe turbosprężarki, warunkiem gwarancji jest usunięcie przyczyny awarii!! Prosimy zapoznać się z działem „przyczyny awarii” Ta ma zazwyczaj początek w silniku. np: niesprawna pompa oleju, zaniedbania w procesach eksploatacyjnych - czyli zaniedbanie wymiany oleju i filtrów, Uszkodzony elektrozawór, mechanizm VNT, zawór sterujący, często naprawa braku mocy domowymi sposobami, które kończą się uszkodzeniem TB.